Volnočasové aktivity

Dětský klub – plán aktivit pro školní rok 2020/2021 

(změna programu je možná)

Zápis na aktivity na email: merova@detskyrajostrava.cz

 

 

Dopoledne

 

Odpoledne

Po

9.00 – 10.00
Monte herna III. pro děti
1,5 – 3 let

Út

9.00 – 10.00

10.15 – 11.15

Monte herna I. pro děti
1,5 – 3 let
Monte herna II.
pro děti
1,5 – 3 let
15.00 – 16.30 Výtvarná dílna pro malé i velké
150,-
  St

8.00-12.00

Miniškolka pro děti od 1,5-3 let
2300,-/3 měsíce 

16.15 – 17.45

Monte klub pro děti 3-7 let

Čt

8.00-12.00

Miniškolka pro děti od 1,5-3 let
2300,-/ 3 měsíce
15.00 – 16.30 Výtvarná dílna pro malé i velké
150,-

8.30 – 9.15

9.30 – 10.15

10.30 – 11.15

 

Cvičení rodičů s dětmi
od 6 m – 3 roky.
Cena 1200,-/5měsícůRozdělení do skupin proběhne v září 2020 dle počtu a věku dětí
 

So

 15:00 -16:00 Divadlo 1 x měsíčně v sobotu od listopadu do dubna

Hlásit se můžete již nyní na merova@detskyrajostrava.cz

IMG_0067

IMG_0068 IMG_0069

Cvičení pro rodiče s dětmi

Lekce cvičení s kojenci do období lezení jsou velice specifické. Maminky se učí manipulaci s miminkem, masáže miminka, které pomůže navázat vzájemné pouto mezi matkou, otcem a dítětem. Také zlepší spánkový rytmus dítěte, naučí Vás i Vaše dítě relaxaci, lepší spolupráci a zklidnění. Dítě se pravidelnými masážemi stává mnohem odolnější vůči nemocem a škodlivým vlivům, protože pečujeme o jeho tělo i duši. Cvičení se věnuje rozvoji psychomotorického vývoje a nezapomíná na zdravotní cvičení maminek.

– cvičení s dětmi, které lozí (6 měsíců – 12 měsíců)

První rok života dítěte je velmi důležitý vzhledem ke správnému psychomotorickému vývoji v dalších letech a prevenci budoucích možných problémů s pohybovým aparátem ve školním věku a dospělosti.
Na našich lekcích kojeneckého cvičení se seznámíte s aktivitami, které vhodným způsobem stimulují a podporují vývoj děťátka. Cvičení zajišťuje dítěti nové podněty (ze svalových receptorů, smyslů a změn poloh těla), které příznivě působí na jeho psychomotorický vývoj. Pravidelným cvičením se zvyšuje také sociální stabilita děťátka.

– cvičení s dětmi, které začali chodit (12 měsíců – 24 měsíců)

Ke správnému vývoji dětí je nutné velké množství podnětů (ze svalů, smyslů, změn poloh těla). Dostatek příležitostí k pohybovým aktivitám a novým zkušenostem příznivě působí na psychomotorický vývoj dětí a zvyšuje také sociální stabilitu.

Děti těší společné činnosti s maminkou či tatínkem a postupně se začínají zajímat o vrstevníky. Ideální aktivitou je cvičení rodičů s dětmi.

Montessori herna – klubík

– pro rodiče s dětmi od 1,5 roku – 3 let

v připraveném prostředí se dětí učí samostatnosti, péči o sebe a okolí a začlenění do společnosti. Program je zaměřen na činnosti „Praktického života“, který vychází z běžného života, které lidé dělají ve svých domovech.

– pro rodiče s dětmi od 3 let – 7 let

rodiče s dětmi nebo dětí samotné pracují s pomůckami smyslové výchovy. Dítě od narození vnímá všemi smysly a seznamuje se s okolím.  Děti se neučí tím, že my jim něco povídáme, ale jejich vlastními zkušenostmi, tím, že si mohou něco „ohmatat“.  Děti jsou nejvíce otevřeni rozvíjení svých smyslů od 2 do 6 let. V tomto období je velmi důležité jim dávat co nejvíce možností rozvíjet všechny jejich smysly.

Miniškolka pro děti od 1,5 let 

krátkodobé hlídání dětí, kde se budou učit samostatnosti, sebeobsluze, sociálním a komunikačním dovednostem, spolupráci a respektování jeden druhého. Děti budou malovat, zpívat, cvičit a za dobrého počasí chodit na procházky. 

Barevná jóga (pro děti 3-6 let)

zábavnou formou vedené relaxační cvičení pro děti. Pod vedením školené lektorky Daniely Bártové se děti učí relaxaci, zklidnění a poznávání fyzických možností svého těla.

Angličtina pro předškolkové děti

zábavná angličtina plná her,  pro děti od 3 let do 6 let.  Angličtina je pořádána kvalitními lektory, v malém počtu dětí a hlavně zábavnou formou. Ve spolupráci s Parakalo – centrum jazyků.

Divadelní představení

profesionální loutkové divadlo pro děti od cca 3 let. Klasické, hudební i vzdělávací pohádky na sobotní odpoledne pro děti i rodiče.

Příměstské tábory

tematický celodenní program pro děti v Dětském ráji, Komenského parku s výlety do okolí

Více informací ZDE

Narozeninové oslavy pro děti

narozeninové párty pro děti a jejich kamarády dle individuálních přáních rodičů a především dětí. Narozeninové menu ZDE

Nepravidelné akce pro děti

karnevaly, soutěžní odpoledne, pouštění draků a mnoho dalšího pro aktivní strávení volného času rodičů s dětmi – sledujte v sekcích  AKCE nebo AKTUÁLNĚ. Zájemci o zasílání akcí na email či sms, pošlete kontakt na info@detskyrajostrava.cz a budete zařazení do databáze.