Volnočasové aktivity

Dětský klub – plán aktivit pro školní rok 2021/2022 

(změna programu je možná)

Zápis na aktivity na email: merova@detskyrajostrava.cz

 

 

Dopoledne

 

Odpoledne

Po

 9.00 – 10.00
Monte herna III. pro děti
od 1,5 – 3 let

Út

9.00 – 10.00


10.15 – 11.15

Monte herna I. pro děti
od 1,5 – 3 let

Monte herna II. pro děti
od 1,5 – 3 let

1700,-/5 měsíců

15.00 – 16.30 Výtvarná dílna pro malé i velké
150,-/ 1,5 h
  St

8.00-12.00

Miniškolka pro děti
od 1,5 – 3 let

2300,-/3 měsíce 

16.15 – 17.45

Monte klub pro děti 3 – 7 let

1850,-/5 měsíců

Čt

8.00-12.00

Miniškolka pro děti
od 1,5-3 let

2300,-/ 3 měsíce

15:00 – 16:30

16:00 – 17:00

Výtvarná dílna pro malé i velké
150,-/ 1,5 h


Tanečky s Páťou pro děti
od 4 – 6 let

permanentka 10 vstupů 1000,-

8.30 – 9.15

9.30 – 10.15

10.30 – 11.15

 

Cvičení rodičů s dětmi

Skupiny od 6 m – 3 roky
Rozdělení do skupin proběhne v září 2021 dle počtu a věku dětí

1200,-/5měsíců

 

So

 15:00 -16:00 Divadlo 1 x měsíčně v sobotu od listopadu do dubna

Hlásit se můžete již nyní na merova@detskyrajostrava.cz

—————————————-

Děkujeme Městskému obvodu Moravská Ostrava a Přívoz a statutárnímu městu Ostrava za poskytnutí účelové dotace.

—————————————-

Montessori herna – klubík

Pro rodiče s dětmi od 1,5 roku – 3 let

V připraveném prostředí se dětí učí samostatnosti, péči o sebe a okolí a začlenění do společnosti. Program je zaměřen na činnosti „Praktického života“, který vychází z běžného života, které lidé dělají ve svých domovech.

Pro děti od 3 let – 7 let

Rodiče s dětmi nebo děti samotné pracují s pomůckami smyslové výchovy. Dítě od narození vnímá všemi smysly a seznamuje se s okolím.  Děti se neučí tím, že my jim něco povídáme, ale jejich vlastními zkušenostmi, tím, že si mohou něco „ohmatat“.  Děti jsou nejvíce otevřeni rozvíjení svých smyslů od 2 do 6 let. V tomto období je velmi důležité jim dávat co nejvíce možností rozvíjet všechny jejich smysly.

IMG_0068 IMG_0069

Cvičení pro rodiče s dětmi

Ke správnému vývoji dětí je nutné velké množství podnětů (ze svalů, smyslů, změn poloh těla). Dostatek příležitostí k pohybovým aktivitám a novým zkušenostem, příznivě působí na psychomotorický vývoj dětí a zvyšuje také sociální stabilitu. Děti těší společné činnosti s maminkou či tatínkem a postupně se začínají zajímat o vrstevníky. Ideální aktivitou je cvičení rodičů s dětmi.

Lekce cvičení s kojenci do období lezení

Jsou velice specifické. Maminky se učí manipulaci s miminkem, masáže miminka, které pomůže navázat vzájemné pouto mezi matkou, otcem a dítětem. Také zlepší spánkový rytmus dítěte, naučí Vás i Vaše dítě relaxaci, lepší spolupráci a zklidnění. Dítě se pravidelnými masážemi stává mnohem odolnější vůči nemocem a škodlivým vlivům, protože pečujeme o jeho tělo i duši. Cvičení se věnuje rozvoji psychomotorického vývoje a nezapomíná na zdravotní cvičení maminek.

Cvičení s dětmi, které lozí (6 měsíců – 12 měsíců)

První rok života dítěte je velmi důležitý vzhledem ke správnému psychomotorickému vývoji v dalších letech a prevenci budoucích možných problémů s pohybovým aparátem ve školním věku a dospělosti.
Na našich lekcích kojeneckého cvičení se seznámíte s aktivitami, které vhodným způsobem stimulují a podporují vývoj děťátka. Cvičení zajišťuje dítěti nové podněty (ze svalových receptorů, smyslů a změn poloh těla), které příznivě působí na jeho psychomotorický vývoj. Pravidelným cvičením se zvyšuje také sociální stabilita děťátka.

Cvičení s dětmi, které začaly chodit (12 měsíců – 24 měsíců)

Lekce jsou již více dynamické. Zaměřujeme se na schopnost koordinovaně používat tělo jako celek. Při lekcích využíváme řadu pomůcek jako malé a velké míče, šátky, kruhy, balanční podložky apod. Pomocí kombinace pohybu s hudbou, zpěvem, říkačkami se uči děti rozdvojit pozornost, lépe se soutředit a rozvíjet slovní zásobu.

Miniškolka pro děti od 1,5 let 

Krátkodobé hlídání dětí, kde se budou učit samostatnosti, sebeobsluze, sociálním a komunikačním dovednostem, spolupráci a respektování jeden druhého. Děti budou malovat, zpívat, cvičit a za dobrého počasí chodit na procházky. 

Tanečky s Páťou

Tanečky jsou určeny pro malé holčičky a kluky, kteří se rádi hýbou, cvičí, tančí a jsou připraveni samostatně trávit čas. Během společných lekcí se děti seznámí se základní taneční a pohybovou průpravou zábavnou formou. Rozhýbání hravou rozcvičkou, tanečky na rytmické melodie, lidové písničky a dětské písničky z pohádek. U dětí budeme přirozeně podporovat cit pro rytmus a muzikálnost, práci ve skupině i sólový projev. V průběhu roku si osvojíme správné držení těla, naučíme se pracovat s rovnováhou, posílíme odvahu a zdravou sebedůvěru.

Co potřebují děti na lekce: Pohodlné přiléhavé oblečení, např. legíny a tričko, případně dres. Holčičky mohou využívat sukýnky, ideálně v délce nad kolena.  Obuv volte s měkkou podrážkou. Ideální jsou pevnější ponožky případně taneční piškoty. 

Barevná jóga (pro děti 3-6 let)

Zábavnou formou vedené relaxační cvičení pro děti. Pod vedením školené lektorky Daniely Bártové se děti učí relaxaci, zklidnění a poznávání fyzických možností svého těla.

Angličtina pro předškolkové děti

Zábavná angličtina plná her,  pro děti od 3 let do 6 let.  Angličtina je pořádána kvalitními lektory, v malém počtu dětí a hlavně zábavnou formou. Ve spolupráci s Parakalo – centrum jazyků.

Divadelní představení

Profesionální loutkové divadlo pro děti od cca 3 let. Klasické, hudební i vzdělávací pohádky na sobotní odpoledne pro děti i rodiče.

Příměstské tábory

Tématický celodenní program pro děti v Dětském ráji, Komenského parku s výlety do okolí.

Více informací ZDE

Narozeninové oslavy pro děti

Narozeninové párty pro děti a jejich kamarády dle individuálních přáních rodičů a především dětí. Narozeninové menu ZDE

Nepravidelné akce pro děti

Karnevaly, soutěžní odpoledne, pouštění draků a mnoho dalšího pro aktivní strávení volného času rodičů s dětmi – sledujte v sekcích  AKCE nebo AKTUÁLNĚ. Zájemci o zasílání akcí na email či sms, pošlete kontakt na info@detskyrajostrava.cz a budete zařazení do databáze.